Co warto wiedzieć o filtrach cząstek stałych?

przez | 11 czerwca 2019

DPF, nazywany innaczej filtrem cząstek stałych, który znajduje się w układzie wydechowym pełni rolę oczyszczającą spaliny że znajdujących się w nich cząstek sadzy, jak i popiołu. Co jest niezwykle charakterystyczne, dla tejże części samochodowej, to fakt, że jej wymiana będzie bardzo kosztowna, dlatego trzeba o nią dbać i wykonywać ewentualne naprawy. Dzięki temu nie będziemy musieli wydawać sporej ilości gotówki na całkiem nowy element.

W jaki sposób wygląda naprawa filtra DPF? Czy możliwe jest wykonanie tej czynności samodzielnie, czy jednak lepiej będzie zlecić takie zadanie firmie zewnętrznej, która ma rozeznanie w tego typu elementach samochodowych?

Drugą opcja jest bardziej bezpieczna, a co za tym idzie dzięki niej zaoszczędzimy sporo pieniędzy – regeneracja dpf przez doświadczonych fachowców na pewno będzie skuteczna.

Jak wygląda regeneracja dpf?

Trzeba mieć na uwadze, że regeneracja dpf powinna być wykonywana za każdym razem, kiedy jest on na tyle zanieczyszczony, że przez te zanieczyszczenia auto znacznie zwalnia, a silnik znacząco traci na swojej mocy i włącza się w nim tak zwany tryb awaryjny. To jest właśnie idealny moment, w którym trzeba będzie widać się do specjalisty, aby ten mógł wykonać jego regenerację. Musimy pamiętać o tym, że usuwanie filtra DPF jest niestety nielegalne, a nowy to bardzo duży koszt, zatem oszczędności możemy poczynić tylko wtedy, kiedy będziemy regularnie dbać o swój sprzęt.

Aby dokonać regeneracji filtra cząstek stałych DPF, trzeba mieć w posiadaniu specjalistyczny sprzęt. Jeden z tychże sprzętów stanowi maszyna FCM, która produkowana jest we Włoszech. To właśnie dzięki niej regeneracja może odbyć się sprawnie i szybko. Pamiętajmy zatem o tym, aby wybierać firmy, które posiadają tenże specjalistyczny sprzęt, dzięki temu będziemy zadowoleni z rezultatów, jakie uzyskamy. Jednym z liderów branży regeneracji filtrów dpf jest firma Turbokrymar.pl, z której usług warto jak najbardziej skorzystać.

Jakie zalety ma w pełni sprawny filtr DPF?

Jest kilka rzeczy, które zyskamy dzięki regeneracji filtra cząstek stałych DPF. A jakie to są dokładnie rzeczy? Przede wszystkim nasza jazda stanie się dla nas dużo przyjemniejsza, gdyż silnik znowu będzie działał na odpowiednich obrotach, wróci pełna jego moc. Oznacza to, że będziemy w stanie jeździć dokładnie tak, jak tego chcemy, nie.denerwując się przy tym jednocześnie o to, że nasz samochód za wolno reaguje. Kolejną sporą zaletą jest na pewno ekologiczność. Kiedy filtr cząstek stałych zostanie odpowiednio zregenerowany, to będzie w stanie znowu wyłapać cząstki sadzy i popiołu ze spalin samochodowych. Dzięki temu środowisko będzie dużo mniej zanieczyszczone.

Ostatnim, ale równie ważnym elementem, który odmieni się po regeneracji filtra cząstek stałych, jest na pewno ekonomia. Dzięki temu, że silnik będzie właściwie pracował, spadnie również zużycie paliwa, a co za tym idzie nie trzeba będzie aż tak często tankować i nie będziemy zużywali aż tak dużo tegoż surowca, który nie należy przecież do najtańszych.

Regenerowanie filtra cząstek stałych DPF, który znajduje się w układzie wydechowym silnika, jest bardzo ważne. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, jak również przestaniemy denerwować się tym, jak bardzo wolno reaguje nasze auto, ale zadbamy też o środowisko naturalne. Warto zatem zainwestować w taką właśnie regenerację, którą przeprowadzi profesjonalna firma. Poszukując właściwego przedsiębiorstwa, warto zasięgnąć opinii innych klientów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *