Menu Content/Inhalt
Wywiad z Marianem Fitą - Prezesem RBS w Lututowie
24.02.2017
Wielu z nas szukając oferty kredytowej czy pożyczki szuka informacji w dużych bankach omijając lokalne placówki banków spółdzielczych. To błąd, bo te „małe, lokalne” placówki oferują dokładnie takie same usługi jak wielcy gracze, ale mają tę przewagę, że są na miejscu, zawsze „pod ręką” i często są bardziej elastyczne w dostosowaniu oferty do potrzeb klienta.
Czytaj całość…
 
Przewodniczący KNF o bankach spółdzielczych
02.02.2017

2 lutego br. w dzienniku "Puls Biznesu" ukazał się wywiad z Przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego Markiem Chrzanowskim. Zapytany o to, jak radzą sobie banki spółdzielcze odpowiada, że sektor jest stabilny, a jego największym wyzwaniem obecnie są wysokie koszty działania ze względu na mniejszą skalę i niedostateczne zinformatyzowanie.

Czytaj całość…
 
O bankowości spółdzielczej w TOK FM
16.11.2016

9 listopada 2016 r. w audycji „Połączenie” emitowanej w Radio TOK FM podjęto tematykę bankowości spółdzielczej. Gościem Programu był Pan Rafał Woś, autor artykułu „Banki dobre na bańki”, który został opublikowany w bieżącym wydaniu tygodnika "Polityka".

Czytaj całość…
 
Zimny prysznic wymusi refleksję
14.11.2016

Źródłem problemów jest zbytnia ekspansja, do której dochodzi nieraz w sektorze banków spółdzielczych. Ostatnie zdarzenia w dużym stopniu zweryfikują ich strategie - mówi Zdzisław Kupczyk, prezes Banku Polskiej Spółdzielczości.

Czytaj całość…
 
Nowy szef KNF zachęca banki spółdzielcze do większej integracji
17.10.2016

Nowy przewodniczący KNF Marek Chrzanowski udzielił wywiadu PAP, w którym powiedział, że integracja sektora bankowego jest szczególnie ważna w przypadku małych jednostek bankowych.

Czytaj całość…
 
KNF chce wzmocnić kontrolę zarządów banków spółdzielczych
29.03.2016

"Nam zależy na tym, żeby nie było sytuacji, że do godz. 16 jest się pracownikiem banku, a później w radzie nadzorczej kontroluje się prezesa. Proponowaliśmy wprowadzenie kadencyjności w zarządach, co wzmocniłoby nadzór właścicielski członków spółdzielni. A jeśli nie kadencyjność, to przynajmniej wprowadzenie możliwości odwoływania zarządu przez KNF", powiedział przewodniczący KNF Andrzej Jakubiak w Dziennik.pl.

Czytaj całość…
 
Od 108 lat w służbie regionu
27.01.2016
Image

Banki spółdzielcze w ostatnim trzydziestoleciu poddawane były z góry różnym zmianom struktur. Wyrobiło to w ich kadrach odporność i umiejętność przystosowania. Z aktualnymi problemami też sobie poradzimy, powiedział Marian Fita, prezes Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie, magazynowi "Bank Spółdzielczy".

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 27 z 41
designed by www.madeyourweb.com