Menu Content/Inhalt
Przewodniczący KNF o bankach spółdzielczych
02.02.2017

2 lutego br. w dzienniku "Puls Biznesu" ukazał się wywiad z Przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego Markiem Chrzanowskim. Zapytany o to, jak radzą sobie banki spółdzielcze odpowiada, że sektor jest stabilny, a jego największym wyzwaniem obecnie są wysokie koszty działania ze względu na mniejszą skalę i niedostateczne zinformatyzowanie.

Czytaj całość…
 
O bankowości spółdzielczej w TOK FM
16.11.2016

9 listopada 2016 r. w audycji „Połączenie” emitowanej w Radio TOK FM podjęto tematykę bankowości spółdzielczej. Gościem Programu był Pan Rafał Woś, autor artykułu „Banki dobre na bańki”, który został opublikowany w bieżącym wydaniu tygodnika "Polityka".

Czytaj całość…
 
Zimny prysznic wymusi refleksję
14.11.2016

Źródłem problemów jest zbytnia ekspansja, do której dochodzi nieraz w sektorze banków spółdzielczych. Ostatnie zdarzenia w dużym stopniu zweryfikują ich strategie - mówi Zdzisław Kupczyk, prezes Banku Polskiej Spółdzielczości.

Czytaj całość…
 
Nowy szef KNF zachęca banki spółdzielcze do większej integracji
17.10.2016

Nowy przewodniczący KNF Marek Chrzanowski udzielił wywiadu PAP, w którym powiedział, że integracja sektora bankowego jest szczególnie ważna w przypadku małych jednostek bankowych.

Czytaj całość…
 
KNF chce wzmocnić kontrolę zarządów banków spółdzielczych
29.03.2016

"Nam zależy na tym, żeby nie było sytuacji, że do godz. 16 jest się pracownikiem banku, a później w radzie nadzorczej kontroluje się prezesa. Proponowaliśmy wprowadzenie kadencyjności w zarządach, co wzmocniłoby nadzór właścicielski członków spółdzielni. A jeśli nie kadencyjność, to przynajmniej wprowadzenie możliwości odwoływania zarządu przez KNF", powiedział przewodniczący KNF Andrzej Jakubiak w Dziennik.pl.

Czytaj całość…
 
Od 108 lat w służbie regionu
27.01.2016
Image

Banki spółdzielcze w ostatnim trzydziestoleciu poddawane były z góry różnym zmianom struktur. Wyrobiło to w ich kadrach odporność i umiejętność przystosowania. Z aktualnymi problemami też sobie poradzimy, powiedział Marian Fita, prezes Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie, magazynowi "Bank Spółdzielczy".

Czytaj całość…
 
Los banków spółdzielczych w rękach polityków
30.06.2014
Image"W środowisku BS-ów istnieje niepewność i obawa związana z utratą samodzielności funkcjonowania. BS Brodnica wspólnie z Kancelarią Ostrowski i Wspólnicy aktywnie uczestniczy na forum spółdzielczym w wypracowaniu wspólnego stanowiska sektora spółdzielczego oraz zgłasza konstruktywne uwagi i propozycje do tworzonego właśnie rządowego projektu zmian ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych", powiedział Józef Mitur, prezes BS w Brodnicy w rozmowie z Bogumiłem Drogoróbem.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 27 z 40
designed by www.madeyourweb.com