Menu Content/Inhalt
List do redakcji
27.10.2017
Grzegorz Flanz, wiceprezes Banku Spółdzielczego w Toruniu, wysłał do redakcji IBS.edu.pl list, który jest głosem w dyskusji o modelu sektora bankowości spółdzielczej. Publikujemy go w całości.
Czytaj całość…
 
Przez kilkanaście lat broniłem samodzielności banków spółdzielczych. Myliłem się.
25.10.2017
 Małe banki spółdzielcze samodzielnie nie są w stanie sprostać nowym wyzwaniom na rynku usług finansowych, skutecznie przeciwstawić się dużej komercyjnej konkurencji i fintechom, efektywnie wdrożyć nowe rozwiązania techniczne dla urządzeń mobilnych i internetowych.
Czytaj całość…
 
Business Center Club podważa zaufanie do banków spółdzielczych
08.12.2015
Zarzut o wykańczanie banków spółdzielczych jest absurdalny. Jednak te banki są coraz bardziej ryzykowne, jeśli chodzi o gromadzenie tam pieniędzy, powiedział w TV Republika Witold Michałek z Business Center Club.
Czytaj całość…
 
Większość banków spółdzielczych za samodzielnością
20.05.2015
Image Z opinii zebranych przez Informator Bankowości Spółdzielczej na Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej wynika, że nadal większość banków spółdzielczych jest za utrzymaniem ich samodzielności i nie chciałby IPS, dlatego będzie opóźniała wprowadzenie głębszej integracji. 
Czytaj całość…
 
Władze państwowe niszczą spółdzielczość
10.04.2015
ImageZ przykrością i niepokojem obserwuję, jak od wielu lat władze państwa polskiego atakują i niszczą spółdzielczość w naszym kraju. Czynią tak przeważnie ze względów politycznych, czyli by utrzymać władzę i kontrolę nad obywatelami.
Czytaj całość…
 
Nie ma już Grupy BPS?
16.10.2013
Z internetu zniknęła strona internetowa Grupy BPS. Czyżby to przygotowanie od przekształcenia samodzielnych banków spółdzielczych w okienka bankowe Banku BPS?
Czytaj całość…
 
List do redakcji
24.10.2012
„Bank zrzeszający to nie jest holding komercyjnej sieci finansowej, ale przede wszystkim centrala i opiekun rzeszy spółdzielców i forum kształtowania oraz umacniania  tej wspólnoty”, napisał Roman Rak,  organizator i wieloletni  prezes BUG SA oraz współkonstruktor BPS SA.    
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 27 z 206
designed by www.madeyourweb.com