Menu Content/Inhalt
Nie jesteśmy bankiem, ale cenimy się jak one...
14.04.2009

Światowy kryzys finansowy na nowo zaognił konflikt pomiędzy sektorem bankowym a SKOK-ami.Te ostatnie po kilku latach starań dostały czarną polewkę od KNFu i nie mają co liczyć na licencję bankową. Przeważyło to zapewne za decyzją, żeby kryzys finansowy przekuć w swój sukces. To dlatego SKOK-i tak podkreślają, że nie są bankiem.

Czytaj całość…
 
Pozyskać najlepsze SKOK-i dla sektora BS
21.10.2008
ImageW sektorze SKOK duże kasy są oburzone niektórymi planami Kasy Krajowej SKOK. Można więc przekonać  je do przekształcenia w bank spółdzielczy i działania w sektorze BS. Jeżeli parlament nie obejmie kas ochroną depozytów przez BFG, SKOK-i będą miały dodatkową zachętę do przekształceń w banki.
Czytaj całość…
 
Duży sukces polityczny posła Jakuba Szulca
02.05.2008
ImageNiepowodzenie emisji Towarzystwa Finansowego SKOK poseł Jakub Szulc pewnie zapisze w swojej karierze politycznej jako duży sukces. Natomiast w historii rynku kapitałowego w Polsce będzie to czołowy przykład ingerencji polityków w proces publicznych emisji akcji. W zachodnich krajach trudno znaleźć takie kwiatki.
Czytaj całość…
 
Apetyt TF SKOK niezaspokojony
02.05.2008
TF SKOK uzyskało 4 mln zł zamiast planowanych 30 mln zł. Nie rezygnuje jednak z inwestycji, a pieniędzy poszuka gdzie indziej - napisał  "Puls Biznesu".
Czytaj całość…
 
SKOK-i staną się bankami spółdzielczymi?
22.04.2008
ImageZmiany zaproponowane przez Platformę Obywtelską w ustawie o SKOK-ach są szokujące. Mogą jednak wejść w życie. Wtedy kierownictwa kas, by nie zahamować ich ekspansji, powinny pomyśleć o przekształceniu ich w banki spółdzielcze. Gdy się racjonalnie porówna  prawa i obowiązki, przywileje i ograniczenia, wyjdzie, że w dużej skali lepiej działać jako bank spółdzielczy niż SKOK.
Czytaj całość…
 
Platforma przymierza się do SKOK-ów
11.04.2008
ImageIm więcej wiem o projekcie nowelizacji ustawy o SKOK-ach, przygotowanym przez Platformę Obywatelską, tym bardziej jestem zaszokowany. Tym razem w osłupienie wprawiła mnie propozycja wpisania do ustawy nakazu, by prywatne podmioty, zamiast swobodnie decydować o tym, na co przeznaczą wypracowany zysk, co najmniej 80 proc. tej nadwyżki zwracały udziałowcom w postaci dywidendy.
Czytaj całość…
 
PO ma sposób na SKOK-i
10.04.2008
ImagePolitycy chcą usunięcia z Kasy Krajowej innych podmiotów niż szeregowe SKOK-i i zrównania praw wszystkich kas. Chcą też odebrać Kasie Krajowej prawo do posiadania udziałów w spółkach prawa handlowego, ujawnił "Parkiet".  Dla mnie, Jerzego Krajewskiego, takie zapisy w projekcie ustawy są szokujące.
Czytaj całość…
 
designed by www.madeyourweb.com