Menu Content/Inhalt
Witamy w serwisie arrow Zarządzanie
Zarządzanie
Banki spółdzielcze mogą zaliczać udziały członkowskie do funduszy własnych
19.12.2016

Europejski Urząd Nadzoru Bankowego opublikował listę instrumentów spełniających kryteria określone w Rozporządzeniu CRR dla funduszy własnych podstawowych Tier 1, która uwzględnia udziały członkowskie w bankach spółdzielczych.

Czytaj całość…
 
5 lat więzienia za lichwę?
14.12.2016

Zaostrzenie przepisów karnych w zakresie wyzysku na podstawie umów cywilnych, zadośćuczynienia osobom będącym ofiarami oszustów i koniec z pożyczkami na niewielkie kwoty, których zabezpieczeniem są nieruchomości - to jedne z wielu zmian, które znalazły się w projekcie zmiany tzw. ustawy antylichwiarskiej.

Czytaj całość…
 
Czy jesteśmy hojni w święta Bożego Narodzenia?
13.12.2016

Ankietowani zostali również zapytani, skąd biorą fundusze na świąteczne wydatki. Odpowiedzi wyklarowały dwa dominujące wybory: finansowanie świąt z wynagrodzenia (59% odpowiedzi) oraz z oszczędności (54%). Tylko 3% ankietowanych przyznało, iż do tego celu wykorzystuje pożyczkę gotówkową.

Czytaj całość…
 
Beata Daszyńska-Muzyczka powołana na stanowisko prezesa zarządu BGK
12.12.2016

Premier Beata Szydło podpisała nominację Beaty Daszyńskiej-Muzyczki na stanowisko Prezesa Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego w ślad za decyzją Komisji Nadzoru Finansowego.

Czytaj całość…
 
Banki czeka rewolucja? Oddziały przyszłości już powstają
12.12.2016

Tylko 2 proc. klientów realizuje transakcje w tradycyjnych oddziałach bankowych. Natomiast coraz częściej wykonujemy je korzystając z bankowości internetowej i mobilnej. Aż 71 proc. klientów loguje się regularnie, średnio 9 razy w miesiącu do bankowości elektronicznej. Dla porównania w USA wskaźnik ten wynosi 53 proc. a w Indiach 62 proc. - wynika z analizy zachowania klientów banku Citi Handlowy.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 1450
designed by www.madeyourweb.com