Menu Content/Inhalt
Witamy w serwisie arrow Zarządzanie
Zarządzanie
Sektor bankowy w niepewności
23.12.2016

Skala wyzwań, przed którymi stoi światowy sektor banków, jest gigantyczna – od ultraniskich stóp procentowych, przez napięcia polityczne, po presję konkurencyjną, m.in. ze strony dynamicznie rozwijającej się branży fintech. Polskie banki radzą sobie w tej trudnej rynkowej sytuacji, ale zmiany na rynku są nieuniknione, m.in. postępująca konsolidacja. Perspektywy sektora będą zależeć też od określenia roli banków w polityce gospodarczej państwa – uważa Mariusz Grendowicz.

Czytaj całość…
 
Resort sprawiedliwości chce zaostrzyć przepisy antylichwiarskie
22.12.2016

Firmy pożyczkowe, które są konkurentami banków spółdzielczych i komercyjnych oraz SKOK-ów, mogą całkowicie zniknąć z rynku.

Czytaj całość…
 
Rośnie liczba oszustw w sektorze finansowym i ubezpieczeniach
21.12.2016

Wzrasta skala nadużyć w bankowości i ubezpieczeniach. W ubiegłym roku aż 63 proc. instytucji finansowych zetknęło się z próbą wyłudzenia pieniędzy za pomocą skradzionego lub sfałszowanego dowodu tożsamości.

Czytaj całość…
 
Banki spółdzielcze mogą zaliczać udziały członkowskie do funduszy własnych
19.12.2016

Europejski Urząd Nadzoru Bankowego opublikował listę instrumentów spełniających kryteria określone w Rozporządzeniu CRR dla funduszy własnych podstawowych Tier 1, która uwzględnia udziały członkowskie w bankach spółdzielczych.

Czytaj całość…
 
5 lat więzienia za lichwę?
14.12.2016

Zaostrzenie przepisów karnych w zakresie wyzysku na podstawie umów cywilnych, zadośćuczynienia osobom będącym ofiarami oszustów i koniec z pożyczkami na niewielkie kwoty, których zabezpieczeniem są nieruchomości - to jedne z wielu zmian, które znalazły się w projekcie zmiany tzw. ustawy antylichwiarskiej.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 1453
designed by www.madeyourweb.com