Menu Content/Inhalt
Witamy w serwisie arrow Zarządzanie
Zarządzanie
Repolonizacja banków nabiera tempa
10.10.2016

W polskim sektorze bankowym kapitał zagraniczny ma ok. 60 proc. udziału, w krajach zachodnich to ok. 25 proc. Wiele wskazuje na to, że i w Polsce proporcje będą się zmieniać. Wiele zachodnich banków zmaga się z problemami i wręcz rozważa sprzedaż swoich aktywów w Polsce.

Czytaj całość…
 
Sektor bankowy dostosowuje się do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
03.10.2016

Banki otwierają się na osoby z niepełnosprawnościami. To duża grupa, ok. 15 proc. społeczeństwa, która jeszcze do niedawna była częściowo wykluczona z bankowości.

Czytaj całość…
 
Zmiany w zasadach gwarantowania depozytów i przymusowa restrukturyzacja
26.09.2016

Krzysztof Broda, Zastępca Prezesa Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, był gościem tegorocznego Forum Liderów Banków Spółdzielczych.

Czytaj całość…
 
Spada liczba udzielanych kredytów
27.07.2016

Banki udzielają coraz mniej kredytów konsumpcyjnych. W maju po raz pierwszy od miesięcy spadła także ich wartość. Spowolnienie w tym miesiącu odnotował także rynek kredytów hipotecznych. Na oba segmenty duży wpływ będą miały rządowe programy – „Rodzina 500 plus” i „Mieszkanie Plus”. Wciąż jednak trudno określić, w jakim kierunku pójdą zmiany – mówi główny analityk kredytowy w Biurze Informacji Kredytowej.

Czytaj całość…
 
Na co oszczędzają Polacy?
22.07.2016

 Jak wynika z raportu „Finansowe zwyczaje Polaków”, mimo dobrych chęci, tylko połowie badanych udaje się zgromadzić oszczędności. Na co najczęściej oszczędzamy? Czy naszym celem jest edukacja dzieci, wakacje, a może niezaplanowane, nagłe wydatki? Postanowiła to sprawdzić firma Lindorff SA.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 1450
designed by www.madeyourweb.com