Menu Content/Inhalt
Witamy w serwisie arrow Informacje
PSL zbada, czy marszałek Piłsudski złamał prawo Drukuj
16.01.2009
ImagePrzewrót majowy był zamachem stanu, przeprowadzonym przez Józefa Piłsudskiego w 1926 roku. Efektem było odsunięcie od władzy rządu Wincentego Witosa i dymisja prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Zginęło w nim ponad trzysta osób.
Czytaj całość…
 
Stanisław Wojciechowski - przywódca z zasadami Drukuj
28.07.2008
Image" Jego syn zaprotestował przeciw odebraniu Żydom uprawnień wykonywania zawodu adwokata. Trafił do Auschwitz. Hitlerowcy oferowali uwolnienie za podpisanie przez ojca deklaracji lojalności wobec III Rzeszy. Wojciechowski odmówił, syn zginął", napisał Remigiusz Okraska.  
Czytaj całość…
 
Odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentowi Stanisławowi Wojciechowskiemu Drukuj
03.07.2008
Image26 czerwca 2008 r.  w budynku Krajowej Rady Spółdzielczej została odsłonięta tablica poświęcona pamięci prezydenta-spółdzielcy prof. Stanisława Wojciechowskiego. Jednocześnie imieniem tego Wielkiego Polaka nazwana została sala konferencyjna, odremontowana w tym roku.
Czytaj całość…
 
Stanisław Wojciechowski - nasz bohater i autorytet Drukuj
27.06.2008
Image 26 czerwca 2008 r. w budynku KRS została odsłonięta tablica pamiątkowa na cześć Stanisława Wojciechowskiego. Na uroczystości dyrektor IBS Jerzy Krajewski publicznie zgłosił projekt postawienia mu pomnika w centrum Warszawy, bo to obrońca demokracji i państwa prawa.
Czytaj całość…
 
Zbiórka publiczna na pomnik Drukuj
19.06.2008
Image"Zbiórki publicznej na pomnik Stanisława Wojciechowskiego nie może przeprowadzić ani Krajowa Rada Spółdzielcza, ani Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Potrzebna jest do tego oddzielna, specjalna fundacja, stowarzyszenie lub komitet społeczny", dowiedzieliśmy się w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Czytaj całość…
 
Pomnik Stanisława Wojciechowskiego Drukuj
19.06.2008

ImageInstytut Bankowości Spółdzielczej postuluje, by sektor spółdzielczy wystąpił z inicjatywą zbudowania w Warszawie pomnika Stanisława Wojciechowskiego, spółdzielcy oraz obrońcy demokracji i państwa prawa.

Czytaj całość…
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 11 12 13 nast. » koniec »»

Pozycje :: 229 - 234 z 234
designed by www.madeyourweb.com