Menu Content/Inhalt
Witamy w serwisie arrow Sektor SKOK
SKOK-i walczą o bank
26.11.2009

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał wyrok, w którym stwierdził bezczynność Komisji Nadzoru Finansowego i zobowiązał ją do wydania (w terminie 30 dni od daty otrzymania uzasadnienia) rozstrzygnięcia wniosku Krajowej SKOK, TUW SKOK i TU SKOK Życie S.A. o ponowne rozpoznanie sprawy i wydanie wnioskodawcom zezwolenia na utworzenie Banku Oszczędnościowo-Kredytowego.

Czytaj całość…
 
KRS prosi prezydenta o weto do ustawy o SKOK-ach
10.11.2009

"Krajowa Rada Spółdzielcza wystosowała do prezydenta apel, aby nie podpisywał nowelizacji ustawy o SKOK-ach", podało Radio Tok FM.

Czytaj całość…
 
SKOK-i chciały kupić niemiecki bank
22.10.2009

Kilka miesięcy temu SKOK-i poprzez SKOK Holding rozważały możliwość zakupu zagranicznego banku – donosi dzisiejsza „Gazeta Wyborcza”. Dzięki operacji Kasy mogłyby działać w Polsce na podstawie paszportu europejskiego, omijając rodzimy nadzór. Gazeta podaje, że nie doszło do finalizacji umowy. SKOK nie komentuje sprawy.

Czytaj całość…
 
SKOK-i niezadowolone z projektu ustawy
05.10.2009

Sejm w ubiegłym tygodniu przegłosował nowelizację ustawy dotyczącą SKOK-ów. Ustawa ma zapewnić miedzy innymi nadzór KNF nad SKOK-ami, do czego konieczny będzie audyt. Rzecznik prasowy SKOK, Andrzej Dunajski w imieniu tej instytucji wyraził niezadowolenie z projektu.

Czytaj całość…
 
Wyniki finansowe SKOK-ów spadły
25.09.2009

"SKOK-i wciąż się rozwijają i zrzeszają coraz większą liczbę członków. Na koniec czerwca br. członkowie kas zgromadzili blisko 11 mld zł. Wartość aktywów SKOK-ów wzrosła, lecz pogorszyły się ich wyniki finansowe", donosi "Rzeczpospolita"

Czytaj całość…
 
SKOK-i trafią pod nadzór KNF już w przyszłym roku
25.09.2009

Sejm przyjął nowelizację ustawy o Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych. Zgodnie z nowymi założeniemi Kasy będą kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Zmiany zaczną obowiązywać od przyszłego roku - informuje "Rzeczpospolita".

Czytaj całość…
 
Duże SKOK-i nie muszą być bankami
23.09.2009

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych uznała, że SKOK-i, których fundusze własne przekroczą 10 mln euro nie będą musiały przekształcać się w banki ani też dzielić się na mniejsze.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast. » koniec »»

Pozycje :: 55 - 81 z 156
designed by www.madeyourweb.com