Menu Content/Inhalt
Witamy w serwisie arrow Prawo bankowe
Zmiany w prawie bankowym
12.01.2011
Resort gospodarki przekazał do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych projekt zmian w prawie bankowym i Kodeksie Postępowania Cywilnego.
Czytaj całość…
 
Bankowy outsourcing będzie łatwiejszy
21.10.2010
"Banki nie będą już musiały informować KNF o każdej umowie z pośrednikiem finansowym. Bez zgody nadzoru będą sprzedawać rachunki", poinformował serwis rp.pl.
Czytaj całość…
 
Rekomendacja T, czyli strach ma wielkie oczy
23.08.2010

Wzbudzająca wiele kontrowersji rekomendacja T zacznie działać w bankach. Prawdopodobnie będzie trudniej o kredyt hipoteczny, ale nie oznacza to, że banki będą pożyczać pieniądze tylko bogatym. Czy rekomendacja T jest szansą na ustabilizowanie cen na rynku nieruchomości?

Czytaj całość…
 
Mocna integracji nadzoru finansowego w UE
28.05.2009

Komisja Europejska wyszła z propozycjami, które mają uczynić rynek finansowy jeszcze bezpieczniejszym. W Polsce z niepokojem patrzy się jednak na plany integracji nadzoru nad sektorem bankowym, ubezpieczeniowym i kapitałowym.

Czytaj całość…
 
Rady Polityki Pieniężnej stanie się zbędna
27.05.2009

Po przyjęciu euro musimy nie tylko pożegnać się ze złotym. Narodowy Bank Polski utraci prawo do prowadzenia własnej polityki pieniężnej. Uprawnienia Rady Polityki Pieniężnej przejmie Europejski Bank Centralny.

Czytaj całość…
 
Zmienią się zasady udzielania kredytów studenckich
14.05.2009

Prawdopodobnie już w nowym roku akademickim 2009/2010 będą obowiązywać nowe zasady udzielania kredytów studenckich. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pracuje nad projektem zmian, który ma być gotowy najdalej za dwa miesiące - donosi "Gazeta Prawna".

Czytaj całość…
 
Wydłuża się czarna lista bankowych grzechów
14.05.2009

Coraz więcej zapisów w umowach i regulaminach jest kwestionowanych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Powiększa się także lista tych, które już nie mogą być stosowane, ponieważ znalazły się w specjalnym rejestrze klauzul zakazanych - pisze "Rzeczpospolita".

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 27 z 77
designed by www.madeyourweb.com