Menu Content/Inhalt
Witamy w serwisie arrow Prawo bankowe
Nowa ustawa o Biurach Informacji Gospodarczej
14.04.2008
Poszerzenie systemu wymiany informacji gospodarczych o gminy i wtórnych wierzycieli oraz o nowe tytuły prawne umożliwiające przekazywanie danych dłużników, a także wprowadzenie mechanizmów uniemożliwiających monopolizację tego rynku, to główne cele, jakie powinny zostać osiągnięte przy nowelizacji Ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych – uważa Krajowy Związek Banków Spółdzielczych, Kasa Krajowa SKOK  i Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.
Czytaj całość…
 
Osierocony projekt
25.02.2008
Image

Projekt zmian w prawie, zmierzający do zmiany zasad funkcjonowania banków spółdzielczych, do którego nikt się dziś nie przyznaje, nie znajduje też poparcia wśród polityków - i to bez względu na opcję.

Czytaj całość…
 
IV posiedzenie Rady Rozwoju Rynku Finansowego
07.02.2008

Image7 lutego 2008 r. w Ministerstwie Finansów odbyło się IV posiedzenie Rady Rozwoju Rynku Finansowego (RRRF), gremium skupiającego przedstawicieli środowiska rynku finansowego, powołanym jako organ opiniodawczo-doradczy Ministra Finansów w zakresie problematyki rynku finansowego. Przedstawicielem sektora banków spółdzielczych w radzie jest prezes Banku BPS Mirosław Potulski.

Czytaj całość…
 
Projekt nowej ustawy, który wzbudził protesty
30.01.2008
Image"Banki spółdzielcze i bank zrzeszający prowadzą wspólną gospodarkę finansową", przewiduje projekt nowej ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających, przygotowany przez Biuro Prawne ZBP.
Czytaj całość…
 
Nowe kierownictwo pionu nadzoru bankowego w Urzędzie KNF
29.01.2008
ImagePrzewodniczący KNF, w wyniku rozstrzygnięcia konkursu, powołał  Andrzeja Stopczyńskiego na stanowisko dyrektora zarządzającego pionem nadzoru bankowego w Urzędzie KNF oraz Krzysztofa Brodę na stanowisko zastępcy dyrektora zarządzającego pionem nadzoru bankowego w Urzędzie KNF.
Czytaj całość…
 
KNF prześwietli bankowe umowy
10.01.2008
Komisja Nadzoru Finansowego chce prześwietlić wzory umów, które podsuwają klientom do podpisania instytucje finansowe - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Za miesiąc przedstawi też projekt ustawy, który ukróci nierzetelne reklamy banków, funduszy i pośredników.
Czytaj całość…
 
Sąd Polubowny przy KNF ruszy 1 marca
09.01.2008
Konsumenci, którzy spierają się z instytucją finansową nadzorowaną przez KNF o kwotę wyższą niż 500 zł, będą mogli liczyć na pomoc Sądu Polubownego - informuje "Gazeta Prawna".
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 nast. » koniec »»

Pozycje :: 55 - 77 z 77
designed by www.madeyourweb.com