Menu Content/Inhalt
Witamy w serwisie arrow II Zarządz. Należn. arrow Relacja z II Kongresu Zarządzania Należnościami
Relacja z II Kongresu Zarządzania Należnościami Drukuj
Jerzy Krajewski   
04.04.2006

29 marca 2006 r. w Hotelu Holiday Inn w Warszawie odbył się II Kongres Zarządzania Należnościami na temat „Windykacja i sekurytyzacja wierzytelności bankowych”.

Wzięło w nim udział ponad 70 osób, głównie z banków komercyjnych i spółdzielczych.

 

Jerzy Krajewski, dyrektor Instytutu Bankowości Spółdzielczej, który prowadził obrady, poinformował o ofercie usług windykacyjnych dla banków i zakresie jej wykorzystywania.

 

Krzysztof Matela, Prezes Zarządu EGB Investments S.A., przedstawił prezentację pod tytułem „Fundusze sekurytyzacyjne – jak działają obecnie i jak będą się rozwijać w przyszłości”.

 

Piotr Krupa, Prezes Zarządu KRUK S.A., szczegółowo omówił „Aspekty praktyczne funkcjonowania funduszy sekurytyzacyjnych a aktualne otoczenie prawne”.

Bernard Smykla, Koordynator Zespołu Radców Prawnych w Departamencie Prawnym NBP, wygłosił wykład pt. „Wykorzystywanie outsourcingu i windykacji wierzytelności w świetle uregulowań ustawy Prawo bankowe. Problemy zgłaszane przez banki i stanowisko nadzoru bankowego.”.

W panelu dyskusyjnym na temat „Prawne aspekty windykacji i sekurytyzacji wierzytelności w sektorze bankowym" wziął udział dr Marcin Olszak, naczelnik Wydziału Interpretacji Prawnych GINB.

Po panelu Mariusz Kośmider, doradca podatkowy przedstawił zagadnienia podatkowe związane z obrotem wierzytelnościami kredytowymi, leasingowymi i handlowymi. Na pełne przedstawienie tego tematu zabrakło czasu. Pełniej zostanie on zaprezentowany na III Kongresie Zarządzania Należnościami jesienią 2006 r.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z II Kongresu. Pełniejsza relacja z niego ukaże się w drugim numerze Biuletynu IBS „Europejski Bank Spółdzielczy” w maju 2006 r.

 
designed by www.madeyourweb.com