Menu Content/Inhalt
Witamy w serwisie arrow Informacje arrow Nasz prezydent Bronisław Komorowski uważa, że III RP istnieje od lipca 1944 r.?
Nasz prezydent Bronisław Komorowski uważa, że III RP istnieje od lipca 1944 r.? Drukuj
04.02.2015
Dla naszego prezydenta Bronisława Komorowskiego żołnierze I i II Armii WP to byli polscy żołnierze, a nie żołnierze radzieccy. Można z tego wysnuć następujący wniosek: prezydent Komorowski uważa, że III RP istnieje od lipca 1944 r. Do takiego samego wniosku doszedłem po wizycie na cmentarzu w Zgorzelcu we wrześniu 2014 r.
2 lutego 2015 r. poprosiłem biuro prasowe Prezydenta RP o wyjaśnienie, jakie jest obecnie (w lutym 2015 r.) oficjalne stanowisko Prezydenta RP w sprawie żołnierzy I i II Armii WP, którzy od lipca 1944 do 28 czerwca 1945 r. podlegali Polskiemu Komitetowi Wyzwolenia Narodowego. Czy byli to polscy żołnierze czy też żołnierze radzieccy w mundurach stylizowanych na polskie mundury wojskowe?
 
W odpowiedzi otrzymałem link do informacji z uroczystości w Zgorzelcu w kwietniu 2014 r. z okazji 69. rocznicy forsowania Nysy Łużyckiej.


Prezydent Bronisław Komorowski powiedział wówczas: Żołnierze II Armii szli na tę wojnę różnymi ścieżkami. Byli wśród nich tacy, którym początek drogi przypadał na syberyjską tajgę czy stepy Kazachstanu. Szli przez sowieckie łagry i poniewierkę. Szli tutaj również żołnierze z Polski centralnej, którzy marzyli o tym, że będą mogli dokonać swoistego odwetu za hitlerowską okupację w kraju.
 
Jak dodał, to byli ludzie z różnymi życiorysami i marzeniami. - Z tą armią szedł także mój ojciec, podporucznik w 26. pułku piechoty w 9. dywizji II Armii Wojska Polskiego. Szedł jako żołnierz Armii Krajowej z dalekiej Wileńszczyzny, szedł poprzez sowieckie więzienia, ryzyko wywózki, poprzez nawet partyzantkę antysowiecką - wspominał prezydent.

Bronisław Komorowski podkreślił, że to właśnie mieszkańcy zachodniej Polski szczególnie mocno i dobitnie odczuwają rolę i znaczenie polskich żołnierzy w tworzeniu polskiego życia na tych terenach.
 
Można z tego wysnuć następujący wniosek: prezydent Komorowski uważa, że III RP istnieje od lipca 1944 r. Do takiego samego wniosku doszedłem po wizycie na cmentarzu w Zgorzelcu we wrześniu 2014 r. 
 
Tok mojego rozumowanie opisałem we wrześniu 2014 r. w tekście pod tytułem "Legalne państwo polskie - III RP - zaczęło się 70 lat temu" pod adresem http://www.ibs.edu.pl/content/view/7208/118/.
 
Czekam jeszcze na odpowiedzi biura prasowego premiera i biura prasowego Ministerstwa Obrony Narodowej, jak obecnie premier RP i MON traktują żołnierzy I i II Armii WP. Czy to według nich żołnierze polscy, czy radzieccy.
 
A jak Państwo uważacie?  To byli żołnierze polscy, czy radzieccy?
 
Jerzy Krajewski
 
Poniżej kopia korespondencji z Biurem Prasowym Prezydenta RP.
 
From: Agnieszka Rylska-Tabaczyńska [mailto: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ] On Behalf Of sekretariat Biuro Prasowe
Sent: Monday, February 02, 2015 12:06 PM
To: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Subject: FW: Formularz kontaktowy - Kontakt z Biurem Prasowym

Szanowny Panie Redaktorze,

W odpowiedzi na Pana pytanie uprzejmie informujemy, że 16 kwietnia 2014 roku Prezydent RP uczestniczył w uroczystościach 69. rocznicy forsowania Nysy Łużyckiej w Zgorzelcu. W wystąpieniu podczas uroczystości Prezydent RP odniósł się m. in. do losów polskich żołnierzy służących w II Armii Wojska Polskiego. Informacja na ten temat oraz obszerne fragmenty wystąpienia Prezydenta RP są zamieszczone na stronie www.prezydent.pl w tym miejscu: http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wizyty-krajowe/art,361,dzis-trzeba-szczegolnie-pamietac-o-tych-walkach.html.

Z poważaniem,

Biuro Prasowe
Kancelarii Prezydenta RP

From: Prezydent.pl [mailto: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ]
Sent: Monday, February 02, 2015 9:57 AM
To: sekretariat Biuro Prasowe
Subject: Formularz kontaktowy - Kontakt z Biurem Prasowym

 


Formularz kontaktowy -
E-mail Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Imię Jerzy
Nazwisko Krajewski

Szanowni Państwo! Proszę wyjaśnić, jakie jest obecnie (w lutym 2015 r.) oficjalne stanowisko Prezydenta RP w sprawie żołnierzy I i II Armii WP, którzy od lipca 1944 do 28 czerwca 1945 r. podlegali Polskiemu Komitetowi Wyzwolenia Narodowego. Czy byli to polscy żołnierze czy też żołnierze radzieccy w mundurach stylizowanych na polskie mundury wojskowe? Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania. Pozdrawiam serdecznie Jerzy Krajewski, redaktor naczelny Magazynu Przedsiębiorców "Europejska Firma",

Wiadomość została wysłana z serwisu Prezydent.pl prowadzonego przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 
designed by www.madeyourweb.com