Menu Content/Inhalt
Witamy w serwisie arrow Najpiękniejszy arrow Piękna siedziba Banku Spółdzielczego w Szczytnie
Piękna siedziba Banku Spółdzielczego w Szczytnie Drukuj
10.08.2015
ImageDżus GK Architekci s.c. w Olsztynie zgłosiła nowo otwartą siedzibę Banku Spółdzielczego w  Szczytnie  do  piątej edycji Konkursu Najpiękniejszy Bank Spółdzielczy 2015, organizowanego przez Instytut Nowoczesnego Biznesu, w kategoriach: najpiękniejszy budynek siedziby BS i najpiękniejsze wnętrze siedziby BS.
 

"Obiekt został ukończony w bieżącym roku i już funkcjonuje. Ze strony Inwestora realizację  prowadził Prezes Banku Spółdzielczego w  Szczytnie Andrzej Górczyński. Budynek powstał  w najatrakcyjniejsze lokalizacji miasta w sąsiedztwie zamku i ratusza, w strefie ochrony konserwatorskiej, a w trakcie jego  budowy, po przeprowadzeniu badań archeologicznych,  znaleziono relikty średniowiecznej bramy i murów miejskich. Relikty zostały wyeksponowane wewnątrz budynku banku. Była to trudna realizacja, której głównym założeniem było właściwe wpisanie nowego obiektu o współczesnej stylistyce w historyczną tkankę miasta przy zachowaniu odpowiedniej skali, a jednocześnie poszukiwanie najwłaściwszej formy dla obiektu bankowego przy rygorystycznych zapisach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Bank Spółdzielczy w Szczytnie okazał się Inwestorem, który zdecydował się na realizacje obiektu w wysokim standardzie kładąc nacisk na uszanowanie historii i uatrakcyjnienie tej części miasta. Obiekt został bardzo pozytywnie przyjęty przez mieszkańców", poinformowała Dżus GK Architekci s.c. w Olsztynie, która wykonała projekt budynku.

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image 

 

Wykonawca obiektu:
BAUTECH Sp. z o.o. w Olsztynie
 
 
 
Konkursu Najpiękniejszy Bank Spółdzielczy od 2008 r. organizuje Instytut Nowoczesnego Biznesu, prowadzony przez ULAN Sp. z o.o. Obecnie trwa V edycja Konkursu Najpiękniejszy Bank Spółdzielczy 2015.
 
 
designed by www.madeyourweb.com