Menu Content/Inhalt
Witamy w serwisie arrow Organizacje arrow KRS arrow Oświadczenie w sprawie nowelizacji ustawy o SKOK
Oświadczenie w sprawie nowelizacji ustawy o SKOK Drukuj
31.01.2017

Krajowa Rada Spółdzielcza informuje, że w Parlamencie RP trwają prace legislacyjne nad nowelizacją Ustawy o SKOK. Wydała oświadczenie w sprawie dezinformacji prowadzone w tej sprawie przez partie opozycyjne Platformę Obywatelską i Nowoczesną.

 

Krajowa Rada Spółdzielcza informuje, że w Parlamencie RP trwają prace legislacyjne nad nowelizacją Ustawy o SKOK. Pierwotny projekt Ustawy przewidywał ustanowienie pośredniego nadzoru nad Spółdzielczymi Kasami Oszczędnościowo – Kredytowymi sprawowanego przez Kasę Krajową. W trakcie prac Sejmowej Komisji Finansów Publicznych, posłowie – wnioskodawcy sami wnieśli poprawkę, zgodnie z którą wszystkie Kasy oraz Kasa Krajowa podlegałyby nadal wyłącznie nadzorowi ze strony Komisji Nadzoru Finansowego. Poprawka ta wydaje się zasadna i nikt nie kwestionuje i nie neguje jej zapisu.

Niestety opozycyjne partie polityczne – Platforma Obywatelska i Nowoczesna w dalszym ciągu rozpowszechniają nieprawdziwe informacje o prowadzonych przez Prawo i Sprawiedliwość działaniach zmierzających do wyłączenia małych Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo – Kredytowych spod nadzoru państwowego, co jest sprzeczne z zapisami w projekcie Ustawy. Działania takie można określić jedynie jako świadomą dezinformację opinii publicznej i wywoływanie paniki w społeczeństwie. Nie możemy do tego dopuścić, aby niczym nieuzasadniony chaos przeszkodził i utrudniał dalsze prace nad nową Ustawą.

Wszystkie tego typu informacje rozpowszechniane przez opozycję nie mają żadnego uzasadnienia i są sprzeczne z aktualnym przebiegiem prac w Parlamencie RP oraz stanowiskiem partii rządzącej, jak i środowiska spółdzielczego.

 

 

dr Jerzy Jankowski
Przewodniczący
Zgromadzenia Ogólnego
Krajowej Rady Spółdzielczej

 

 

Mieczysław Grodzki
Prezes Zarządu
Krajowej Rady Spółdzielczej


 źródło: www.krs.org.pl

 
designed by www.madeyourweb.com