Menu Content/Inhalt
Witamy w serwisie arrow Organizacje arrow KZBS arrow Sektor Banków Spółdzielczych w czasach innowacji i przemian
Sektor Banków Spółdzielczych w czasach innowacji i przemian Drukuj
01.12.2017
30 listopada br. w Sali im. Władysława Grabskiego w NBP odbyła się tytułowa Konferencja zorganizowana przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych, pod patronatem Narodowego Banku Polskiego. Celem Konferencji w trosce o pomyślny rozwój sektora bankowości spółdzielczej było kontynuowanie dyskusji o kierunkach przemian bankowości spółdzielczej w obliczu wyzwań współczesnego świata i przyszłości.

Konferencję otworzyła Krystyna Majerczyk-Żabówka – Prezes Zarządu KZBS. W słowie wstępnym podkreśliła, że obecnie sektor bankowy mierzy się z dynamicznymi, często wręcz gwałtownymi przemianami otoczenia naszego funkcjonowania, dlatego należy wykorzystać potencjał grupy. „Zachowajmy otwarte umysły, czerpmy z doświadczeń innych, odpowiedzmy sobie na pytanie: jaki jest graniczny koszt bycia w pełni samodzielnym bankiem?” – zachęcała Prezes Zarządu KZBS.

Pierwsze wystąpienie należało do Pawła Szałamachy – Członka Zarządu NBP i dotyczyło wyzwań w sektorze spółdzielczym, które scharakteryzowano w ujęciu praktycznym. Omówiono je w kontekście działania autonomicznego oraz budowania modeli kooperacji.

Następnie prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska określiła determinanty zmian otoczenia i funkcjonowania banków spółdzielczych. Ważnymi zagadnieniami podjętymi podczas Konferencji były te związane z kształtowaniem marki „bank spółdzielczy”.

Z przedstawicielami firmy Deloitte zastanawiano się nad korelacją pomiędzy wpływem marki, a realizacją celów biznesowych. W dobie innowacji i przemian sektora bankowości spółdzielczej istotny aspekt, stanowi stały rozwój banków spółdzielczych oraz podnoszenie jakości zarządzania. Wnioski w tym zakresie obejmujące potencjał i możliwości jakim dysponuje sektor zaprezentowane zostały z perspektywy nadzorcy.

Tematykę rozwoju kontynuowano również w kontekście zarządzania zmianą w organizacji. Paradoksy przemian sektora bankowego w Polsce drugiej dekady XXI w. były przyczynkiem do określenia wyzwań z jakimi muszą zmierzyć się liderzy bankowości spółdzielczej w dzisiejszej wielowymiarowej rzeczywistości.

Ważnym punktem programu była dyskusja oraz podsumowanie i wnioski płynące z Konferencji, które zaprezentował Grzegorz Flanz – Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Toruniu, Krzysztof Karwowski – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Szczytnie, Dariusz Konofalski – Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Płońsku oraz Grzegorz Poniatowski - Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej.

 

Współpraca, Solidarność, Zaufanie to wartości które sektor powinien rozwijać.

 

źródło: kzbs.pl

 
designed by www.madeyourweb.com