Menu Content/Inhalt
Witamy w serwisie arrow Leasing arrow 70 banków spółdzielczych współpracuje z VB LEASING
70 banków spółdzielczych współpracuje z VB LEASING Drukuj
06.02.2008
Image"Już 70 banków spółdzielczych współpracuje z VB LEASING. W 2007 r. zawarliśmy za ich pośrednictwem umowy leasingowe o wartości 8,5 mln zł. To dwa razy więcej niż w roku poprzednim", poinformował Piotr Bieliński, pełnomocnik zarządu VB Leasing Polska SA ds. współpracy z bankami, na konferencji prasowej w Warszawie 6 lutego 2008 r.

 

"Coraz więcej banków spółdzielczych z własnej inicjatywy zgłasza się do nas, by oferować leasing", dodał.

Więcej na temat leasingu w bankach spółdzielczych pod adresem http://www.ibs.edu.pl/content/view/592/35/.

 

Rekordowy rok VB LEASING

Rok 2007 dla VB LEASING był rokiem stabilnego wzrostu i umacniania pozycji rynkowej. Spółka podpisała 13,8 tys. nowych umów i przekazała w leasing aktywa o łącznej wartości ponad 1,59 mld zł, co przełożyło się na 5,4 proc. udziału w rynku i szóstą pozycję wśród liderów branży. Tegoroczne plany VB LEASING to 16 tys. nowych umów o wartości ponad 2 mld zł.

WYNIKI 2007 ROKU

Konsekwentnie realizowana strategia VB LEASING, dobra koniunktura na rynku maszyn
i urządzeń oraz środków transportu, a także wzrost popytu inwestycyjnego przełożyły się na bardzo dobre rezultaty sprzedaży i wyniki finansowe VB LEASING. Spółka podpisała 13 767 umów o łącznej wartości środków trwałych przekazanych w leasing 1,59 mld zł netto.

 - W 2007 r., po raz pierwszy w historii spółki przekazaliśmy w leasing aktywa
o wartości ponad 1,5 mld zł – podkreśla Krzysztof Famulski, członek Zarządu
VB Leasing Polska SA. - 48-proc. wzrost sprzedaży oznacza, że w dalszym ciągu rozwijamy się bardzo dynamicznie.

Wzrost udziału leasingu w polskim rynku usług finansowych i rekordowe wyniki
VB LEASING to efekt kumulacji kilku czynników napędzających gospodarkę: wzrostu nakładów na inwestycje, wydarzeń o znaczeniu ekonomiczno-gospodarczym – przygotowania do Euro2012 i uruchamiania nowych programów unijnych. Dobra koniunktura w szczególny sposób sprzyja aktywności w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, do których swoją ofertę kieruje VB LEASING.

Cechą charakterystyczną portfela spółki jest dynamiczny wzrost poszczególnych segmentów. O 54 proc. zwiększyła się wartość finansowanych przez firmę pojazdów, w tym m.in. samochodów osobowych o ok. 42 proc. (z ok. 180 mln zł w roku 2006 do ok. 255 mln w roku ubiegłym), a ciężkich środków transportu (pojazdy do i powyżej dmc 3,5t oraz ciągniki siodłowe) o blisko 30 proc (z ponad 451 mln zł w 2006 r. do ponad 585 mln zł).

Wartość leasingowanych przez VB LEASING maszyn i urządzeń wzrosła o ok. 42 proc. (z 327 mln zł w 2006 r. do 465,53 mln zł w 2007 r.) O wyniku tym zadecydowały bardzo dobre efekty sprzedażowe spółki w segmentach: maszyn rolniczych (wzrost o 196 proc.), budowlanych (wzrost o 48 proc.) i sprzętu medycznego (wzrost o 25 proc.).

Pozostałą, niewielką część portfela VB LEASING stanowi sprzęt IT (0,4 proc.) i inne środki trwałe (1,9 proc.).

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA 2007 R.

• rozwój sieci sprzedaży i wzrost zatrudnienia
• reorganizacja procesu sprzedażowego i rozwój nowych linii biznesowych
• Leasing, który owocuje – nowa kampania marketingowa
• Nowe nagrody i wyróżnienia

Większą dostępność oferty VB LEASING umożliwia ciągły rozwój sieci sprzedaży i wzrost liczby zatrudnionych doradców. W I połowie 2007 r. wdrożony został innowacyjny kanał sprzedaży i komunikacji z klientem – Contact Center, który już po pierwszym półroczu funkcjonowania uzyskał ok. 1,7 proc. udziału w sprzedaży spółki. W 2008 r. VB LEASING zamierza umacniać się w północnej i północno-wschodniej części kraju.

– Naszym strategicznym zadaniem w minionym roku był wewnętrzny rozwój organizacji
i wdrożenie regulacji Basel II – mówi Marek Bauer, członek Zarządu VB Leasing Polska SA. – Oczywiście, chcemy sprostać rosnącym oczekiwaniom rynku, dlatego zwiększamy kadrę specjalistów i rozbudowujemy wewnętrzną strukturę administracyjną i systemową. VB LEASING przez lata swojej aktywności na rynku wypracował pozycję rzetelnego
i godnego zaufania kooperanta finansowego. Wewnętrzne działania wzmacniające spółkę są warunkiem utrzymania tej pozycji – dodaje.

 


POZYCJA VB LEASING POLSKA SA W KONCERNIE (2007 R.)

Polski rynek leasingu jest zdecydowanie najlepiej rozwijającym się rynkiem w środkowo- wschodniej Europie. Potwierdza to także VB LEASING, będąc zdecydowanym liderem wśród spółek należących do holdingu VB-Leasing International Holding GmbH.

 

PLANY W 2008 ROKU

Udział VB LEASING w rynku leasingu ruchomości w 2007 r. wyniósł 5,4 proc. - W 2008 roku zamierzamy umocnić swoją pozycję, przekazując w leasing aktywa o wartości ponad 2 mld zł – mówi Krzysztof Famulski, członek Zarządu VB LEASING Polska SA. Spółka planuje podpisać 16 tys. nowych umów.

Strategia spółki w 2008 r. przewiduje m.in.:
• rozwój sieci sprzedaży i Contact Center
• dalszą standaryzację i upraszczanie procedur
• innowacyjność produktową, rozwój produktu flotowego
• nowe kooperacje: produkty brandowe i kanały dystrybucji
• zmiany z systemie IT

- Obok rozwoju dotychczasowych, stabilnych segmentów sprzedaży, planujemy wzrost
w branży produktów flotowych, samochodów osobowych, dynamiczny rozwój
w segmencie maszyn i technologii, a także rozwój sieci sprzedaży, realizację nowych, wielomilionowych kontraktów i pozyskanie nowych kooperantów – informuje Krzysztof Famulski.

Zakładamy, że w 2008 r. leasing w dalszym ciągu zyska na znaczeniu, choć dynamika rynku nie będzie już tak wysoka (wzrost ok. 25-30 proc.). Motorem napędowym gospodarki niewątpliwie są inwestycje związane z Euro2012. Spodziewamy się, że wzrost rynku leasingu będzie dotyczył samochodów osobowych, a także maszyn i urządzeń - są to rynki, które wciąż mają jeszcze duże rezerwy.

16 tys. nowych umów o wartości ponad 2 mld zł to tegoroczne plany VB Leasing Polska SA.

Zarząd VB LEASING:
Marek Bauer, członek Zarządu VB Leasing Polska SA
Krzysztof Famulski, członek Zarządu VB Leasing Polska SA

Udziałowcy VB-Leasing International Holding GmbH:  
Volksbank AG – 50 proc. udziałów
VR-Leasing AG – 50 proc. udziałów

Źródło: Informacja prasowa VB Leasing

 

 
designed by www.madeyourweb.com