Menu Content/Inhalt
Witamy w serwisie arrow Leasing arrow Grupa Ciech klientem flotowym VB Leasing
Grupa Ciech klientem flotowym VB Leasing Drukuj
28.02.2008
ImageGrupa Ciech SA, lider środkowoeuropejskiego rynku chemicznego, dołączyła do grona klientów flotowych VB Leasing Polska SA. Oferta VB Leasing okazała się najlepsza w przetargu na dostawcę usług car fleet management (CFM), który Grupa Ciech SA rozstrzygnęła w 2007 r.

Do złożenia ofert zaproszone zostały czołowe firmy z branży CFM w Polsce.
- Współpraca Grupy Ciech SA z VB Leasing rozpoczęła się w II połowie ubiegłego roku. – mówi Maria Sosnowska, dyrektor Biura Zarządu Ciech SA. - O wyborze oferty tej spółki zadecydowały zarówno względy ekonomiczne, jak i merytoryczne. Zdecydowaliśmy się na outsourcing floty pojazdów po raz pierwszy, aby maksymalnie skupić się na naszej podstawowej działalności biznesowej - dodaje.

W pierwszym etapie realizacji kontraktu wyleasingowano 60 pojazdów marki honda (była to największa flota samochodów marki honda w Polsce). Nowe samochody wykorzystywane są przez kadrę zarządzającą i przedstawicieli handlowych spółek zależnych Grupy Ciech SA. W latach 2008-2009 r. flota Grupy powiększy się o kolejne auta.

Umowa z VB Leasing ma charakter ramowy. – Jesteśmy zadowoleni z jej dotychczasowego przebiegu. Nasz partner finansowy rozumie specyfikę branży, którą reprezentujemy, co stwarza bardzo dobre perspektywy dla naszej dalszej współpracy – mówi Maria Sosnowska, dyrektor Biura Zarządu Ciech SA.

 

 

Korzystanie z floty na zasadzie outsourcingu to część strategii wielu przedsiębiorstw. Według danych Instytutu FlotaMonitor, w Polsce na koniec 2007 r. użytkowano w tym systemie niemal sto tysięcy pojazdów. – Produkt CFM oferowany przez VB Leasing to wygodny i bezpieczny sposób utrzymania własnej floty – narzędzia do szybkiego osiągania strategicznych celów firmy – podkreśla Piotr Białecki, CFM projekt menedżer VB Leasing, odpowiedzialny za realizację kontraktu z Grupą Ciech SA.

Oprócz finansowania zakupu, oferta VB Leasing obejmuje także takie usługi jak: serwis, ubezpieczenie z likwidacją szkód, wymianę opon, assistance i samochody zastępcze oraz karty paliwowe i raportowanie. – Nasz produkt umożliwia indywidualne podejście do potrzeb klientów, co przekłada się na bardzo efektywne wykorzystywanie flot. Outsourcing zarządzania pojazdami pozwala firmom nie tylko skupić się na ich podstawowej działalności, ale jest także uzasadniony ekonomicznie. To leasingodawca ponosi ryzyko związane z potencjalnym wzrostem kosztów utrzymania i serwisowania pojazdów – dodaje.

- W lutym 2007 r. Gazeta Finansowa uznała Firmową Flotę – produkt CFM VB Leasing - za "najlepszy produkt finansowy dla firm" – mówi Tomasz Woźny, dyrektor Departamentu Car Fleet Management VB LEASING. - Rozwój produktu flotowego to jeden z tegorocznych priorytetów naszej spółki. Jesteśmy dobrze przygotowani, aby sprostać wymaganiom zarówno małym, jak i dużym klientom flotowym, a kontrakt z Grupą Ciech SA jest tego doskonałym przykładem.

W 2008 r. VB Leasing Polska SA planuje trzykrotny wzrost sprzedaży w segmencie car fleet manegement. Obecnie VB Leasing zarządza flotą ok. 200 pojazdów.

VB Leasing / www.prnews.pl

 
designed by www.madeyourweb.com