Menu Content/Inhalt
Witamy w serwisie arrow Fundusze arrow TFI SKOK SA najlepsze w I kwartale 2008 r.
TFI SKOK SA najlepsze w I kwartale 2008 r. Drukuj
04.04.2008
Nie jest sztuką błyszczeć w sprzyjających okolicznościach. Sztuką jest zachować dobre oceny w okolicznościach przeciwnych. TFI SKOK S.A. zajął pierwsze miejsce w kwartalnym rankingu TFI Expandera i "Gazety Prawnej".Dla Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych takimi sprzyjającymi okolicznościami były wieloletnie wzrosty na giełdach papierów wartościowych. W czasie hossy TFI SKOK S.A. bardzo często zajmowało wysokie, punktowane miejsca w rankingach dzienników i portali biznesowych. Przykładem może być ranking najlepszych TFI „Parkietu” opublikowany 8 marca 2007 r. Wtedy TFI SKOK S.A. znalazło się w pierwszej trójce najlepiej zarządzanych Towarzystw.
Równie dobrze radzą sobie poszczególne fundusze. W sierpniu 2007 r., również w „Parkiecie”, najlepsze wyniki (w poszczególnych kategoriach) osiągnęły SKOK FIO Fundusz Funduszy oraz SKOK FIO Rynku Pieniężnego. SKOK FIO Aktywny Zmiennej Alokacji okazał się najlepszy w rankingu funduszy inwestycyjnych we wrześniu w „Dzienniku Bałtyckim”, w październiku zajął trzecie miejsce w rankingu na portalu inwestycje.pl, w grudniu – drugie miejsce w „Pulsie Biznesu” na podstawie danych „Analizy Online” (niezależny ośrodek analityczny).
Kiedy na przełomie roku odnotowano znaczące spadki na giełdzie, wiele Towarzystw nie mogło już liczyć na dobre oceny. Ranking TFI w styczniu, w „Gazecie Prawnej” przyniósł spore niespodzianki. Dotychczasowy lider rankingów – Arka BZ WBK AIB TFI, z pierwszego miejsca w grudniu spadła w styczniu na miejsce ostatnie! Tymczasem TFI SKOK S.A. uplasowało się na dobrej, piątej pozycji.
W najnowszym kwietniowym (3 kwietnia 2008 r.) rankingu najlepszych TFI w „Gazecie Prawnej”, podsumowującym pierwszy kwartał 2008 r., TFI SKOK S.A. zajęło pierwsze miejsce. Warto wiedzieć, że w rankingu oceniane są wszystkie fundusze zarządzane przez dane TFI. Fundusze, które uzyskały wyniki powyżej średniej dla danej grupy uzyskują punkty dodatnie (im lepszy wynik – tym więcej punktów). Analogicznie jest w przypadku osiągnięcia wyników poniżej średniej, z tym, że wówczas punkty są ujemne.
Tak dobre wyniki to nie jest kwestia przypadku, ale pewnej filozofii inwestowania. Warto przypomnieć zdanie Prezesa Zarządu TFI SKOK S.A. Rafała Matusiaka które zamieściła na swoich łamach „Gazeta Finansowa” 9 marca 2007 roku: „Pamiętajmy, że w niepewnych czasach należy przede wszystkim nie stracić, a dopiero potem zyskać”.

źródło: www.skok.pl
 

 

 

 
designed by www.madeyourweb.com